Jeśli jeszcze nie miałaś/eś okazji pracować z serią Word Study, ten wpis jest dla Ciebie!

Stworzyłam dziś bonusowy materiał do tytułu CHANGE, czyli CHANGE – BONUS PAGES, który pokazuje próbkę tego, co potrafią nasze materiały.

Projektujemy doświadczenie językowe dla Twoich uczniów, słuchaczy, klientów. Sekwencja slajdów wypełnionych językową treścią prowadzi ich za rękę i stopniowo, warstwa po warstwie, rozbudowuje kompetencje leksykalne i stwarza niepowtarzalne okazje do konwersacyjnego przetwarzania sukcesywnie przyswajanego słownictwa. Bez pośpiechu, spokojnie, w rozsądnych porcjach – ze świadomością, że pojemność pamięci krótkotrwałej wynosi 5-9 elementów. Dlatego po każdym bloku slajdów prezentujących słownictwo następuje blok “przetwarzania” z ciekawymi ćwiczeniami, których celem jest spersonalizowanie nowo nabytej leksyki i stworzenie wielu kontekstów do kreatywnego jej użycia, czyli umieszczenie elementu leksykalnego w pamięci semantycznej.

change
change2

W taki sposób uczniowie spokojnie i metodycznie przyswajają słownictwo związane z danym tematem, a ponieważ mają liczne okazje do wzmacniania szlaku pamięciowego, nie jest to nauka w formacie “3 razy zet.” Spiralny recykling w angażujących ćwiczeniach niepostrzeżenie i bezboleśnie konsoliduje obszar leksykalny. Ćwiczenia są na tyle elastyczne, że możesz je łatwo rozbudowywać o swoje pomysły, lub, jeszcze lepiej – pomysły uczniów.   

Jeśli jeszcze nie pracowałeś/aś z serią Word Study i chcesz sprawdzić jak to jest, proponuję Ci CHANGE – BONUS PAGES, czyli niepublikowany dotąd darmowy materiał, dzięki któremu zobaczysz jak działają nasze Actibooki.  

A jeśli już masz WORD STUDY i chcesz powiększyć kolekcję, zapraszam Cię do sklepu po świeżutki materiał CHANGE z tej serii. No i łap też oczywiście CHANGE – BONUS PAGES!